e4 bydlení = zdravé bydlení

Základem konstrukce domu e4 jsou keramické stavební materiály. Pálené cihly a střešní tašky jsou vyráběné z přírodních materiálů. Vznikají pálením směsi, jejímž základem je lokálně těžený jíl a voda. To je důvodem, proč cihla i pálená taška poskytují zcela zdravé vnitřní prostředí pro život.  

Cihelné zdivo neobsahuje dle vědecké studie SZÚ škodlivé látky

Cihelné zdivo neobsahuje látky znečišťující ovzduší interiéru, a zajišťují zcela zdravé a komfortní vnitřní prostředí domu. To bylo potvrzenou vědeckou studií realizovanou Státním zdravotním ústavem (SZÚ), laboratoří Centra zdraví a životního prostředí. Tato studie byla realizována v roce 2019 a potvrdila, že cihly Porotherm i střešní tašky Tondach nejsou jako materiál s nulovými emisemi, zdrojem měřených organických látek v interiéru. V rámci studie a sledovaného spektra látek nebyly nalezeny žádné škodlivé látky, týkající se hrubé stavby.

Pálené cihly a střešní tašky omezují riziko vzniku plísní, hniloby a mikroorganismů

Je to proto, že se jedná o materiál, který má vysokou schopnost propouštět vodní páry a v interiéru tak nezůstává nadměrná vlhkost. Někdy se zjednodušeně mluví o tom, že stěny „dýchají“, odborně se tento jev nazývá difuze.

Pošlete nám vaši poptávku

(max. 5MB)

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.